2 Mart 2020
Category:
Alarm Sistemi

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemleri özellikle metropoller gibi kalabalık yaşam alanlarını güvenli hale getirebilmenin en kolay yöntemlerinden biridir.

Bu sistemler hırsızlık, su baskını, gaz kaçakları gibi birçok istenmeyen duruma karşı önlem almak için geliştirilmiş üst düzey teknolojik sistemlerdir. Eviniz, iş yeriniz, sık sık ziyaret edemediğiniz deponuz,yazlığınız gibi bir çok yaşam alanınız bu sistemler sayesinde, siz günlük yaşamınıza devam ederken kontrolünüz altında olmaya devam edecektir. Kişisel alanlarınızın ihlali sırasında yapılan müdahalelerin önemi kadar ihlal sonrası yaşanan yasal süreçte de bu sistemler kanıt niteliği taşıyan kayıt altına aldığı görüntülerle de hayati önem taşımaktadır. Eviniz, ve çalışma alanlarınızın güvenliğini sağlamak ve istenmeyen durumlara karşı önlem anlam için Antalya Alarm Sistemleri , Güvenlik Sistemleri ürün ve çözümlerini incelemek için tıklayınız

yangın,alarm,güvenlik sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Güvenlik sistemleri tıpkı alarm sistemlerinde olduğu gibi tamamen güvenlik amaçlı sistemlerdir.

Bu sistemler korunmak istenen mekanın boyutu, bulunduğu mevki, sosyal özelliklerine göre değişkenlik gösterebildiği gibi tamamen talepler doğrultusunda değişken sayıda kamera ve kayıt cihazlarının kullanılmasıyla mekanın gözetlenebilmesi bu gözetleme sonucunda elde edilen görüntülerin kayıt altına alınması saklanması ve video olarak görüntülenebilmesi şeklinde çalışan sistemlerdir. Caydırıcılık sağlayarak işlenecek suçun önüne geçer yapılan araştırmalara göre suç oranları bu sistemlerin kurulu olduğu bölgelerde büyük ölçüde düşüş göstermiştir.

Günümüzde sadece ev ve iş yeri gibi şahsi alanlarda değil havalimanı, hastane, avm, park vb. kalabalık ortak

Güvenlik Sistemi Donanımları

Bu sistemlerin temel donanımı kameralardır. Güvenlik sistemi donanımı olarak yapı ve görüntü anlamında birbirinden ayrılan çok sayıda kamera çeşidi ile karşılaşılmaktadır. Bu sistemleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli donanım kameradır, kamera kalitesi kaydedilen görüntünün kalitesiyle doğrudan ilişkilidir.

Bu sistemler aşağıdaki donanımların bir araya gelmesiyle oluşur ;

  • Kameralar
  • Güç ve İletişim kabloları
  • Video kayıt cihazları
  • Kontrol kumanda merkezi
  • Video görüntüleme cihazları

Sizde İstenmeyen olayları tecrübe etmeden önce önlem almak için Güvenlik Sistemi çeşitlerimizi inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için >>tıklayın

Detaylı Bilgi için

Bizimle iletişime geçin
İletişim

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Comments are closed.