2 Mart 2020
Category:
Alarm Sistemi

Alarm Sireni

Alarm Sireni

Alarm Sireni, alarm sisteminin kurulu olduğu ev, işyeri, fabrika, depo gibi bir çok alanda iç ve dış mekan olmak üzere alarm devreye girdiği anda olumsuz durumlara karşı sizi ve çevredekileri yüksek ses ve hareketli ışıklar aracılığı ile ikaz eden ünitelerdir.

Sirenler, harici siren ve dahili siren olmak üzere ikiye ayrılır. Dahili siren iç alanlarda alarm durumlarında sizi ikaz eden sirenlerdir. Harici sirenler ise alarmın devreye girdiği istenmeyen durumlarda yüksek ses ve hareketli ışık yardımıyla çevredekileri ikaz eden sirenlerdir. Dahili sirenler iç alanlara monte edilirken harici sirenler dış alanlarda bariz bir şekilde görünebilecek yerlere monte edilir. Harici sirenlerin görünür yerlere monte edilmesinin sebebi herhangi bir kasıt olmadan caydırıcılığı sağlamasıdır. Yapılan araştırmalara göre dış alanlarında siren bulunan ev ve iş yerlerinin alarm sistemi olmayan ev ve işyerlerine oranla hırsızlık girişimlerinin daha az oranda olduğunu ortaya koymaktadır. Mümkün olduğu kadar görünür yerlere monte edilen sirenlerin kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ulaşılabilirliği hesap etmek olmalıdır. Kablo ile monte edilen sirenlerin kablolarının görünür ve açıkta olmaması doğrudan sirenin içine bağlanması gerekmektedir. Harici sirenler kablolu ve kablosuz olarak tercih edilebilirler. Harici sirenler çok yüksek ses çıkardıkları için ilave akü veya pil yardımı ile beslenirler. Işık renklerinin mavi, kırmızı, turuncu gibi seçenekleri mevcuttur. Detaylı bilgi için İletişime geçiniz.

Alarm Sireni

Alarm Sireni

 

Harici Sirenler Dış Etkenlerle Devre Dışı Bırakılabilirler Mi?

Harici sirenler dış cepheye monte edildikleri için dışarıdan sabotaja maruz kalma ve devre dışı bırakılmaya çalışılma gibi ihtimaller barındırırlar. Günümüzde bu sabotajlara karşı çeşitli koruma teknolojileri geliştirilmiştir. Harici sirenlerde tamper koruma anahtarı, kablo kesilmesine karşı koruma ve darbelere karşı korumalar mevcuttur. Geliştirilen bu özellikler sayesinde dışarıdan bir sabotajla devre dışı bırakılma ihtimali ortadan kaldırılmıştır. Sirenlerin içerisinde yedek akü mevcuttur bu sayede kablo kesilmesi, elektrik kesilmesi gibi durumlarda dahi alarm devreye girdiğinde siren yüksek ses ve ışıklar ile iç ve dış alanlarda ikaz vermeye devam eder. Size özel teklifler ve ücretsiz keşif için >>tıklayın

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Bir yanıt yazın