18 Kasım 2020
Category:
Alarm Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Cihazı

TR FACE Serisi yüz tanıma terminali doğrulama teknolojileri bakımından gelişmiş akıllı güvenlik özelliklerini beraberinde getirmektedir.
Yenilenmiş yüz tanıma algoritması ve güçlü donanımsal özellikleriyle sistem tarafından yüz okuması yapan kişinin 1 saniye altında tanımasını garanti eder.
Üstün performans infrared (kızılötesi) ışık kaynağıyla, yüz tanıma terminalinin karanlık yerlerde hatasız çalışmasına olanak verir.

Yüz Tanıma İşlevi

Sistemin ara yüzü oldukça basit olmakla beraber her türlü kullanıcıya uygun şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcı dostu ara yüzü gelişmiş seçeneklerin kontrolü ile personel takip sistemlerine entegrasyonu oldukça basittir. Üst segment yüz tanıma terminalleri kategorileri arasında ilk sırada gelen küçük, orta çaplı veya büyük işletmelerin rahatlıkla uygulamalarında kullanabileceği bir terminaldir. Kullanıcılar yüz tanıtma işlemini cihazın kullanıcı yönetimi menüsünden yüz tanıtma modunu seçerek kolaylıkla sağlayabilirler. Personellere birden fazla tanıtma modu ekleyebilirsiniz.

Zarif ve Elegant Tasarım Harikası

Yeni endüstriyel ve kurumsal tasarımı sayesinde bankalar, fabrikalar veya holdinglerde tercih edilebilen ürünler arasında gelmektedir.


Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Cihazı Özellikleri

Günlük giriş hareketleri ve personel devam takip işlevleri kontrol altında tutmak isteyenler için tasarlandı. İşletme sahiplerine özellikleri bakımından gelişmiş kolaylıklar sağlayan ürün sizlere zaman konusunda basitlik getirir.
Yeni yüz tanıma algoritmasıyla hızlı geçişleri fazlasıyla karşılayan model, yenilenmiş yüz tanıma kamerasıyla fark yaratıyor. Hassasiyet gerektiren kurulum yerlerinde karanlık ortamlarda ve ışığın az olduğu ofislerde veya giriş yerlerinde doğru algılama gücüyle net tanımlamayı yapabiliyor.
ZKTeco mühendisleri ve ar-ge çalışmalarının getirmiş olduğu başarı sonucunda en güçlü yüz sensörlerinin entegrasyonu TR FACE 300 cihazında bulunmaktadır. Yöneticilere son derece esnek ve basit kullanım süreci sunmaktadır. 2.8 inç genişliğindeki ekranı cihazın menüsünde oldukça hızlı biçimde dolaşmanız için tasarlandı.
Yüz kapasitesi olarak 200 kişiye kadar kayıt yapabilir. İşletmenizin bütün personel takip ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmek için üretilen yüz algılama cihazları, yüz kaydetme teknolojisiyle üstün kayıt imkanı veriyor. Yüz tanıma özelliklerinin yanı sıra 500 adet parmak izi kayıt özelliğini de beraberinde getirmektedir. Çoklu doğrulama modları cihaza değer katıyor.
Yüz tanıma özelliği yerine parmak izi tercih edilen yerlerde de tam doğrulama performansı verir. Parmak izi kayıtlarınızı hızlı ve güvenli olarak sistem hafızasında tutar. Log kayıtlarına istediğiniz zaman yazılım arayüzünden ulaşarak personel takip raporları alabilirsiniz. Kayıt depolama konusunda şaşırtıcı derecede kolaylık sağlayan ürün USB-flash disk yardımıyla verileri çekerek sisteminizde görüntülemenizi sağlamaktadır.
Tamamen yenilikçi özellikleri ilke edinmiş ZKTeco, ürünün Çoklu-doğrulama gücünü en üst seviyede tutmaktadır.  Birden fazla doğrulama türünü kullanabilirsiniz. Kart, parmak izi, şifre ve yüz modlarıyla seçim özgürlüğü sunmaktadır.

Basitleştirilmiş Teknoloji

Kullanıcılara tamamıyla istediklerini sunmayı amaç edinen ZKTeco standartlaştırılmış özellikleri bakımından zamanlanmış zil, self-sorgu, otomatik durum anahtarı gibi özellikleri barındırıyor. İş kodu, SMS, T9 klavye seçenekleri de cihazla beraber gelmektedir. Bu özelliklerin hepsine temel özelliklerden ulaşmanız mümkün.

Cihazınızı Takın ve Personel Takip İşlemlerinizi Kolaylaştırın

Personellerinizin işyerine gelip gelmediğini görmek artık aşırı kolay. Giriş ve çıkışların takibi gibi karmaşık işleri tek bir cihaz üzerinden yapabilmeniz sizlere vakit tasarrufu sağlamaktadır. Yoğun çalışma temposunun yanında tüm personellerin gelip gelmediğini kontrol etmek yerine sayesinde ZKSoftware bünyesindeki yazılımlarla kolaylıkla çalışanlarınızı takip edebilirsiniz. Yazılımın kurulumu yapıldıktan sonra ve giriş-çıkış parametreleri girilerek Raporlama kısmından personellerin devamsızlık durumlarını kontrol edebilir ve aynı zamanda maaşlarını hesaplayabilirsiniz.
Gelişmiş bağlantı türleriyle aktarımı kolaylaştıran cihaz TCP/IP haberleşme ana protokolüyle yerel ağınız üzerinde tamamen sorunsuz biçimde çalışacaktır. Ağ bağlantıları ve montajı yapılan Yüz tanıma terminali veri aktarmaya hazırdır.  Yazılım üzerinden bilgilerin aktarılması sonucunda sizlere tam anlamıyla giriş ve çıkış verilerini sağlayacaktır. Hareket kayıtlarını takip ederek işlemlerinizi basitleştirebilir, iş yükünüzü oldukça hafifletirsiniz.
Kullanıcılara aynı zamanda USB özelliği  sağlayan sistem, ethernet bağlantısının mevcut olmadığı durumlarda oldukça hızlı biçimde  hareketleri aktarma gücünü vermektedir. Aktarmış olduğunuz hareket kayıtlarını yazılım tarafına transfer ederek işletmenizin günlük personel devam takibini yapabilirsiniz.

Personel Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Nedir?

Bütün biyometrik çözümler gibi, yüz tanıma teknolojileri doğrulama yapılacak noktanın veya yüzün kişiye özel karakteristik özelliklerini eşleştirme yaparak geçiş izni veya yetkilendirme yöntemiyle onaylar.
Genellikle işlem dijital entegre kamera yardımıyla, yüz tanıma yazılımı tarafından görselleri yüzler ile eşleştirir, özelliklerini sıralandırır, veritabanında depolanmış şablonlarla karşılaştırır.

Potansiyel olarak gelişen teknolojik yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bu teknolojik devrimlerin yanında yüz algılamasını sağlayan biyometrik teknoloji ise tamamen akıcı ve taşınabilir böylelikle geniş kapsamlı kullanım alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Personel yüz tanıma sistemlerini nereden bulabilirim?

Biyometrik yüz tanıma sistemleri potansiyel anlamda modern kameraların olduğu her alana entegre edilebilir. CCTV kamera kayıtlarını incelemek için Emniyet birimleri Dünya genelinde biyometrik yazılımlara yer vermektedir. Akabinde, POI dediğimiz yani şüpheli şahısların tespiti yapılırken de biyometrik yazılımlar doğru tanımlama sağlarlar.
Sınır kontrol bölgelerinde uygulamaya alınan biyometrik yüz algılama teknolojileri, seyahat eden kişilerin yüz kayıtlarını ve tanımlamasını yapabilir. Tüketici seviyesi uygulamalara da ev sahipliği yapan biyometrik teknoloji kategorisel anlamda geniş kapsamlı çalışma prensibini barındırır.

Yazılım tarafında yapılan geliştirmeler neticesinde, akıllı telefonların kullandığı selfi-tabanlı doğrulama güvenlik ve gelişim bakımından uzun yollar kat etti.
Banka uygulamaları, ödeme uygulamaları (Master Card Video Selfi Sistemi) ve basit mantıkla yürüyen geçiş kontrol entegrasyonları. Sayılan yöntemlerin hepsi ön kamerası olan akıllı telefonlarla kullanıma açık.

Görmüş olduğumuz yeniliklere ek olarak dijital dünya yüz tanıma ve biyometrik değişimleri bünyelerine kattığı izlenmekte. Facebook, ShutterStock ve diğer sosyal platformlar hedefleri arasında geniş çaplı görsel veriyi kullanıcıların fotoğraflarını yakalayarak başarmayı planlıyor.

Yüz tanıma sistemleri nasıl fark yaratıyor?

Yüz tanıma sadece doğrulama dan ibaret değil. Aynı anda yaptığı işlevsellik özelliklere göz attığımızda topluluk tarafından aldığı verileri demografik kalabalığa ait bilgileri veritabanlarında tutabiliyor. Yüz tanıma sistemi teknolojisi pazar payını son zamanlarda oldukça yüksek tutabilecek yenilikleri de getirdi.

Senaryolara örnek verecek olursak, Japonya ve diğer teknolojiye önem veren ülkelerde ATM sistemlerinde yüz tanıma teknolojisi ve biyometrik güvenlik önlemleri devreye alındı.
Son zamanların olmazsa olmaz teknolojisi yüz algılama, personel takip yapmanızı sağlıyor. Çeşitli alanlarda kullanıma açılan yüz tanıma cihazları PDKS pazarında ise en çok temizliğe önem verilen ve temassız kullanım talep edilen noktalarda devreye giriyor. Catering firmaları, Hastaneler bunlara örnek verilebilir.
Temassız biyometrik çözümlerin entegrasyonu kolay ve tüketici bakımından odak noktası olabilecek nitelikte taşıdığından, yüz tanıma teknolojilerini benimseyen sektörlerin ve kullanıcıların ne kadar etkili cihazlar olduklarını anlamasına sebep oldu. Yüz tanıma sistemlerine gelişmiş etkiyi katabilecek yenilikler gün geçtikçe hız kazanıyor.

Detaylı Bilgi için

Bizimle iletişime geçin
İletişim
Kurumsal Güvenlik Çözümlerimizi İnceleyin ! .
Ana sayfa İletişim Fiyatlar

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Bir yanıt yazın