27 Aralık 2019
Category:
Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri Hakkında Herşey

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri doğacak herhangi bir tehlikeye karşı sınırlarını sizin belirlediğiniz şartlarda en üst seviyede sizleri, yaşama ve çalışma alanlarınızı koruyan teknolojik sistemlerdir.

Evinizi, iş yerinizi tehdit eden hırsızlık, soygun, yangın gibi güvenlik sorunlarının tamamı bu sistemler sayesinde ortadan kalkıyor. Ev ve iş yerlerinizin güveliği için kablolu kablosuz vb. özellikte çeşitli sistemler ile sizler için çalışıyoruz. Ücretsiz keşif ve size özel teklifler için iletişime geçiniz.

Alarm Sistemi Antalya

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri Nasıl Kullanılır ?

Alarm Sistemlerinin kurulumu yapılan mekan da hareket, ses gibi değişkenleri algılayan sensörler sayesinde sistem devreye girer.

İstenmeyen durumları engellemek için devreye giren sistem, hareketli ışık ve yüksek ses uyarısı sayesinde çevreye haber verirken kayıtlı telefon numaranızla birlikte alarm haber alma merkezi otomatik arama özelliği ile haberdar edilir. Sistem devreye girmeden güvenlik sağlanabilmesi adına görünür bir alana kurulan panel üzerinde ritmik şekilde yanan ikaz ışığı tehdit oluşturabilecek durumları erken engellemek adına dizayn edilmiştir.

Alarm Sistemlerinin Kullanım Alanları

İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri barınmadır. Yüzyıllardır kendisine güvenilir yaşam alanları arayan insan bu sistemlerin gelişmesiyle birlikte bu ihtiyacını büyük ölçüde gidermiştir. Sistemler ev ve iş yerleri öncelikli olmak üzere okul, hastane, alışveriş merkezleri gibi ortak kullanım alanlarında da oldukça yaygın bir şekilde güvenliği en üst seviyede tutmak için düşünülmüş tasarımlardır. Güvenlik düzeyini artırmak istediğiniz tüm alanlarda bu sistemleri tercih edebilirsiniz.

Alarm Sistemlerine Dahil Olan Donanımlar

Alarm sistemlerinin birden fazla çeşiti bulunmaktadır. Bir alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de sistemimize dahil olan teknolojik donanımlardır.

Yangın alarmı , hırsız alarmı, ev alarmı , iş yeri alarmı , kablolu, kablosuz bunlardan bazılarıdır. Satın almış olduğunuz paketin çeşidine göre içerikleri farklılık göstermektedir. Genel olarak sistemi oluşturan donanımlar ; alarm ana paneli , alarm dedektörü, pır dedektör, manyetik kontak, duman dedektörü, darbe sensörü, şifre paneli , harici keypad, uzaktan kumanda, harici siren, kablo ve kablo kanalları gibidir. Bu donanımlar kendi içlerinde tür ve modellerine göre farklılık gösterebilirler.

 

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Comments are closed.