İşyeri Alarm Sistemleri

İş Yeri Alarm sistemleri

İşyeri alarm sistemleri çalışma alanlarımızın güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş teknolojik sistemlerdir. Gelir kaynağımız olan ve günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz işyerlerimizin güvenliği de en az yaşam alanlarımız olan evlerimiz kadar önemlidir.

Yaşadığımız dönemde eski yıllara nazaran hırsızlık girişimlerinin çoğunluğu işyerlerimizi hedef almaktadır. Ofis, dükkan, fabrika, depo, büfe vb. işyerinizin konumu boyutu risk faktörleri gibi birçok detaya göre ücretsiz keşif, hızlı kurulum ve kolay kullanım için işyeri alarm sistemlerini tercih edebilirsiniz.

İşyeri Alarm Sistemleri

İşyeri Alarm Sistemleri

 

Bu Sistemlerin Çeşitleri Nelerdir?

İşyeri alarm sistemleri tıpkı ev alarm sistemleri gibi talebinize veya risk gördüğünüz olaylara göre (hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi) çeşitli ekipmanlarla daha kapsamlı halde kurulumu yapılabilen sistemlerdir. Bunlara ek olarak görüntülü alarm sistemleri işyerinizde tercih edebileceğiniz sistemlerden biridir. Görüntülü alarm sistemlerinde kontrol paneli, harici siren, dedektörler, sensörler gibi ekipmanlara ek olarak kameralar kullanılır. Görüntülü alarm sistemlerine mobil uygulamalar yardımı ile tabletinizden cep telefonunuzdan istediğiniz her an sisteme ulaşabilirsiniz. Herhangi bir tehlike durumunda görsel kanıtlarla emniyet güçleri veya yasal yollara başvuru yapabilirsiniz. Bu sistemlerde yine ev alarm sistemlerinde olduğu gibi kablolu ve kablosuz seçenekleriyle hizmetinizdedir. Alarm sistemlerimizi incelemek için>>tıklayın

İşyeri Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hemen hemen her alarm sisteminin çalışma sistemi bir diğerine çok yakındır. Bütün alarm sistemlerinde olduğu gibi dedektörlerin algıladığı tehlike sensörler aracılığı ile haber alma merkezine sinyal gönderir. Sinyali alan haber alma merkezi belirlediğiniz bir veya daha fazla telefon numarası ile iletişime geçip tehlikeli bir durum olup olmadığını teyit eder. İşyerinizde sizin bilginiz dışında gelişen bir durum var ise haber alma merkezi duruma göre kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans gibi acil servislerle iletişime geçerek beklenmeyen durumları önlemek ve en az hasarla bu durumlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sirenler sinyalin haber alma merkezine ulaştığı an itibari ile alarm pasif hale gelinceye dek yüksek ses ve hareketli ışıklarla çevreye uyarılarda bulunur. Ev alarm sistemlerinden farklı olarak işyeri alarm sistemlerinde işyerinin boyutuna ve dış alanının genişliğine göre sensör, dedektör ve siren adetleri artırılabilir.

Detaylı Bilgi için

Bizimle iletişime geçin
İletişim
Kurumsal Güvenlik Çözümlerimizi İnceleyin ! .
Ana sayfa İletişim Fiyatlarİçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Comments are closed.