Ev Alarm Sistemleri

Ev Alarm Sistemleri

Ev Alarm sistemleri, en çok zaman geçirdiğimiz yaşama alanımız olan evlerimizi hırsızlık, gasp, haneye tecavüz, tehdit, yangın gibi istenmeyen durumlara karşı kendinizi ve değer verdiklerinizi güvende tutabilmemiz için geliştirilmiş sistemlerdir.

Ev Alarm sistemleri sistemlerin kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte sağladığı güvenlik oldukça üst düzeydedir. Daireleriniz, müstakil evleriniz, bağ evleri, birkaç yılda bir gittiğiniz köy evleriniz dahil birçok yaşam alanını güvende tutmak için kablolu ve kablosuz seçenekleriyle ev alarm sistemlerini incelemek için>>tıklayın

EV ALARM SİSTEMLERİ

EV ALARM SİSTEMLERİ


Ev Alarm Sistemleri Çeşitleri

Alarm sistemlerine, piyasada hırsız alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, su baskını alarmı, tıbbi alarm, panik alarmı gibi birçok çeşitte rastlayabilirsiniz. Evinizde güvenlik seviyesini artırmak istediğiniz konuya göre seçebileceğiniz birden fazla alarm çeşidi mevcuttur. Bunlar dışında teknik olarak alarm sistemleri ikiye ayrılır,

  • Kablolu

  • Kablosuz

Bu sistemde, mevcut olan kontrol paneli, harici siren, dedektörler ve sensörler kablolar yardımıyla alarm paneline bağlanır. Alarm paneli sigorta kutusuyla arasında sağlanacak bağlantı da bir kablo yardımıyla yapılır. Son olarak ta alarm paneline yine kablo yardımı ile telefon hattı bağlantısı yapılarak sistem kurulur. Harici siren risk bölgesi olarak düşünülen görünür bir bölgeye takılır. Kablolu sistemlerden farklı olarak adından da anlaşılacağı üzere bu sistemler kablosuz bağlantılarla işlevini yürütürler burada kullanılan donanımların pil ömürleri oldukça uzundur. Kablosuz alarm sistemleri estetik açıdan veya kabloların problem yaratacağı düşünülen alanlarda tercih edilmektedir.

Alarm Sistemleri Güvenliğinizi Nasıl Sağlar?

Alarm sistemleri kontrol panelinden aktif hale getirdiğiniz alarmınız sensörler aracılığıyla bir tehdit durumunda haber alma merkezine detektörlerle sinyal gönderir. Sinyalin ulaştığı haber alma merkezi tehdit durumunu doğrulamak üzere sizin belirlediğiniz telefon numarası ile iletişime geçer. Ardından istenmeyen duruma göre gerekli birimlerle iletişime geçerek oluşabilecek güvenlik zafiyetlerinin önüne geçer. Alarmınız haber alma merkezine gönderdiği sinyaller sonrasında sizinle iletişime geçer. Ve gerekli birimlerin aranması sırasında harici sireni devreye sokarak yüksek ses ve hareketli ışıkla birlikte çevreye durumla ilgili haber vermiş olur. alarm sistemleri için ücretsiz keşif ve kurulumla ilgili iletişime geçiniz.

Detaylı Bilgi için

Bizimle iletişime geçin
İletişim
Kurumsal Güvenlik Çözümlerimizi İnceleyin ! .
Ana sayfa İletişim Fiyatlarİçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 5

Comments are closed.