23 Kasım 2019
Category:
Alarm Sistemi

Ev İçin Alarm Sistemi

Siz evde yokken  sevdiklerinizi koruyan sistemde diyebiliriz. Sadece evden çıkmadan önce  bir tuşuna basarak kurduğunuz  ev alarm sistemi ; dışardan gelen tehlikeyi algılayan dedektörler  sayesinde  devreye giren sirenle birlikte alarm sistemi aktif olur. Yüksek sesle çalan sirenle  aynı anda cep telefonuzdan sizi arar , isterseniz üye olduğunuz haber alma merkezini arar , tercih sizin.

 

Ev Alarm sistemini oluşturan parçaları tanıyalım.

Alarm Paneli ; Alarm sistemini çalıştıran , dedektörlerden gelen sinyali algılayarak sireni çalıştıran ünitedir.

Şifre Paneli ;Alarm sistemini şifre ile açıp kapatmaya kontrol etmeyi sağlayan tuşlu paneldir.

Hareket (pır)Dedektörü ; Alarm sistemi  aktif kurulu vaziyette iken ortamda hareket olması durumunda hareketi algılayan ve alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlayan parçadır.

Manyetik Kontak : Dışarıya açılan kapı ve pencerelere monte edilen , dışardan gelen  zorla açılmalarda  Alarm paneline  tehlike sinyali gönderen parçalardır. 

Siren ; Dedektör ve manyetik kontaklardan gelen alarm sinyallerinin dış çevreye yüksek sesle ve flaşörlü ışıkla iletmesidir. Alarm sisteminde dış cepheye monte edilir. 

Evinizin büyük yada küçük olması kapı ve pencelerinizin sayısı alarm sisteminin çalışması için gerekli olan dedektörler ve manyetik kontakların sayısını belirlememizde etkili olacaktır. Bu nedenle alarm sistemi yaptırmadan önce mutlaka bir ön görüşme ve keşif için randevu alınız.  Ev alarm sisteminde önemli noktalardan biri hırsızların girebiliceği tehlike arzeden balkon kapıları yada pencerelerin tespit edilmesi ve uygun dedektör ve manyetik kontakla bu noktanın kontrol altına alınmasıdır.  Alarm Sistemi kurulurken Yaşam alanı içine uygun noktalara  hareket dedektörleri (pır dedektör)  monte edileceğinden ; evcil hayvanınız varsa mutlaka hayvan algılamama özelliği olan dedektörlerden tercih etmelisiniz. 

İyi bir alarm sistemi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle iyi bir markayı tercih etmelisiniz. Zamansız çalan bir siren sizi evde yada dışarda zamansız çalarak yada hiçbir tehlike yokken çalarak rahatsız edebilir. Uzun bir seyahate çıktınız evden uzaklaştınız , yanlışlıkla çalan bir alarm sizin keyfinizi kaçırmasın aynı zamanda komşularınızın da başı ağrımasın isteriz. Bilindik güvenilir ve garantili bir marka ile çalışmayı tercih edin.

Dedektörlerin mutlaka hayvan algılamama vücud ısısı ses algılama gibi hassas özellikleri olsun ki bu noktada gerçek insan tehlikesi anında siren devreye girsin. Ev alarm sistemi kurulumlarında ; kapı ve penceler için en çok tercih edilen manyetik dedektörler tehlike hissettiğiniz her pencere için kolayca takılır ve mükemmel sonuç verir.

Eğer eviniz için bir ev alarm sistemi  kurdurmak isterseniz 0242 321 0 321 arayarak ücretsiz keşif talep talebinde bulunun.

Alarm sisteminiz siparişten hemen sonra 24 saat içinde tarafımızca kurulur ve teslim edilir. Alarm sistemini güvenle kullabilirsiniz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Comments are closed.