Kategori:
Alarm Sistemi

Beam Dedektör

BEAM DEDEKTÖR

Beam dedektörler temelde çevre güvenlik sistemleri ve yangın alarm sistemlerinde kullanılan olarak ikiye ayrılırlar. Çevre güvenlik sistemlerinde kullanılan beam dedektörler korunmak istenen bölgenin bahçe duvarı veya çit gibi alanın en dış sınırını belirleyen hat boyunca kurulan bu sistem izinsiz giriş için kişinin yapıya yaklaşmasına izin vermez ve tehditin en uzak noktada fark edilmesini sağlar. Yangın alarm sistemlerinde kullanılan bu dedektörler ise ışının kesilme prensibine dayalı çalışırlar. Işın demetini gönderen bir verici, ışın demetini alan bir alıcı ve ışığı analiz eden kontrol ünitesinden meydana gelirler. Yangın algılama sistemleriyle birlikte; analog adresli, akıllı adresli ve konvansiyonel uygulamalarla entegre olarak çalışabilirler. Ücretsiz keşif ve detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Çevre Koruma Beam Dedektör

Beam dedektörler diğer elektronik güvenlik sistemleriyle entegre şekilde çalışabilmektedir. Bu sayede izinsiz yapılmaya çalışılan girişlerin eşzamanlı izlenmesine ve görüntülerin kayıt altına alınmasına imkan tanır. Şüpheli herhangi bir durumun sonradan incelenebilmesi için kayıtların arşivlenmesini sağlayan entegre sistemler, çevre güvenliğinin en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Geniş alanların güvenliğinin en az maliyetle kapsanmasını sağlamak için tasarlanmış sistemlerdir.

  • Kablolu Beam  Dedektörler
  • Kablosuz Beam Dedektörler
  • Hareket Algılamalı Kameralar
  • Video Analiz Kameralar
  • Analiz Yazılımları
  • Elektronik Çit
  • Hareket Sensörleri
beam dedektör

Beam Dedektör

IŞIN TİPİ

Işın tipi beam dedektörler konvansiyonel ve akıllı adresli olmak üzere iki tip sistem uygunluğu sunar. Standarda göre tavan yüksekliğinin 11 metreyi geçtiği alanlarda kullanılmaktadır. Bu beam dedektörler ışının kesilme prensibine göre çalışırlar. Kullanım alanları endüstriyel depolar, üretim alanları, fabrikalar, fuar ve sergi alanları, konferans salonları, alışveriş merkezlerinin fastfood bölümleri, spor salonları, hava limanları, müze ve tarihi yapılar vb. gibidir. Yüksek tavanlı geniş alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış beam dedektörlerdir. Çalışma prensibi olarak vericiden çıkan ışının engellenmesi prensibine dayanır. Alıcı sistemin kurulum aşamasında üzerine düşen ışın miktarını referans almaktadır. Çalışma durumunda alıcı ışın miktarındaki azalmayı referans miktarla karşılaştırarak ışının engellenme yüzdesi bulunur. Beam dedektörler hakkında detaylı bilgi, ücretsiz keşif ve size özel teklifler için >tıklayın.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir