A
larm Sistemi nasıl çalışır?

Şifre Paneli (KeyPad)

Alarm Şifre Paneli Alarm Sistemi ile ilgili tüm işlemlerin yapılabileceği üründür. Ekranı (veya LED göstergeleri ile) ve klavyesi ile sistemi kontrol etmeye yarar. alarm sistemlerinde şifre vb. komut girişi Şifre Paneli üzerinden olur. (Alarm Sistemi devreye alınması, devre dışı bırakılması, programlama, şifre işlemleri vb.) Aynı şekilde sistem uyanlarını, Şifre Paneli ekranından veya LED göstergeler ile yapar.

Alarm Paneli

Yangın Alarm Paneli Alarm sisteminin tüm yan ürünlerinin bağlandığı, verilerin toplandığı, komutların verildiği başlıca ürünüdür. Alarm Paneli, Alarm Sistemlerinde meydana gelen arızaları (akü azalması, elektrik kesilmesi, telefon hattı problemi vb.) Alarm İzleme Merkezi’ne aktarır veya size bildirir. Alarm Paneline bağlanan dedektörler bölge (zone) olarak adlandırılır. Alarm Paneliniz 8 bölgelidir. (zone). Ek kart ile kapasitesi 16 bölgeye (zone) kadar artırılabilmektedir.

Hareket Dedektörü ve Manyetik Kontak

Cam Kırılma Dedetörü Hareket dedektörleri hacimsel algılama yapmaktadır. ‘Hayvan algılamayan dedektör’ olarak kullanılan ürünlerde, standart dedektör hassasiyet oranı belirli oranda düşürülmüştür. (Algılama eşik değeri daha yüksektir) Alarm Sistemi kurulan mekanda Manyetik kontaklar kapı, sürgülü kapı, pencere gibi hareketli cisimlere takılan bir üründür. Takılan yere izinsiz giriş olması/açılması (kapı,pencere…v.b.) durumunda alarm bilgisini Alarm Paneline aktararak Alarm Sistemlerini harekete geçirir. Her dedektör bir bölge (zone) olarak adlandırılır.

Harici Siren

Dış Ortam Siren Alarm Güvenlik Sistemi için üretilmiş Dahili/Harici ortamlar için tasarlanmış, alarm anında yüksek seviyeli ses ve ışık sinyalleri ile uyarıda bulunan ürünlerdir.